FIREWALL └[∵┌]└[ ∵ ]┘[┐∵]┘

  • Festiwal
  • Elektronika

FIREWALL └[∵┌]└[ ∵ ]┘[┐∵]┘

Czwartek, 14 października 2021

21:00

od 70 
KUP BILET | BUY TICKETBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Sold out online. Tickets at the door after midnight depending on capacity - you may need to wait

For English scroll down.

PL: Mówi się, że mniej znaczy więcej i tak jest w przypadku tego wydarzenia. Pomimo mniejszej niż zwykle liczby artystów i artystek, podczas Firewall usłyszymy wyjątkowo dużo różnorodnej muzyki: od eksperymentalnej elektroniki, przez rap aż po techno. W towarzystwie perkusisty pojawi się warszawski producent Lutto Lento – będziemy mieli okazję posłuchać na żywo jego ostatniego albumu „Legendo”, który jest dźwiękową opowieścią z gatunku weird fiction. Na scenie pojawi się także pochodząca z Tennessee raperka bbymutha. Artystka odwołała swój występ na warszawskim festiwalu Ephemera, ale udało nam się zaprosić ją ponownie, tym razem do Krakowa. Ponadto, po 10 latach nieobecności na Unsound wraca MMM, uwielbiany przez publiczność projekt tworzony przez Errorsmith oraz Fiedela, rezydenta berlińskiego klubu Berghain. Będzie to pierwsze wykonanie ich nowego materiału, który za niedługo zostanie wydany na płycie. Reszta wydarzenia należy do techno, ponieważ za dekami pojawi się wyjątkowy duet: polska gwiazda techno VTSS zagra w premierowym secie z kanadyjską Chippy Nonstop. Czy to będzie ostatni występ tej nocy? Sprawdzajcie nasze kolejne ogłoszenia!

EN: Less is more, they say, and despite pandemic-era Unsound being scaled back this year, we’ve worked to encompass a range of music in our late-night programs. Tonight’s offerings include Polish producer Lutto Lento pairing with a live drummer to present his 2021 album Legendo, described as ‘a work of sonic weird fiction’. Tennessee rapper bbymutha couldn’t make it to Unsound’s Ephemera Festival in Warsaw, but we’ve managed to bring her to Unsound-proper for the last date of her tour. MMM – the legendary duo made up of Berliners Errorsmith and Fiedel – will present the world premiere of a new show tied to their upcoming album; expect the unexpected! (Fun fact: Errorsmith presented the premiere live show of his already classic album Superlative Fatigue at Unsound.) The night also includes the blazing debut b2b set from Polish techno star VTSS and Toronto’s Chippy Nonstop. We’ll soon add a couple more names – stay tuned.

miejsce

Nowa Rezydencja

Kraków, Ujastek 1

Krakowska siedziba fanów muzyki, kultury i ciekawych spotkań zlokalizowana na terenie dawnego centrum administracyjnego Huty Sendzimira. To historyczne patio i magiczny ogród, na których rozbrzmiewają dwie sceny z niemal każdym gatunkiem muzycznym. W weekendy rządzi tam wartościowa elektronika grana przez światowe gwiazdy i polską czołówkę.